ایران مترجم

10 نکته کلیدی برای تقویت مکالمه به زبان انگلیسی

تمرین مکالمه، یکی از راهکارهای جالب برای یادگیری زبان انگلیسی است. هنگامی که شروع به صحبت کردن (حتی به صورت کوتاه) می کنید، راه های زیادی وجود دارد که همزمان با سرگرمی و تفریح می توانید مهارت های صحبت کردن خود را به سرعت تقویت کنید. در اینجا ما به 10 نکته کلیدی و مهم برای تقویت مکالمه اشاره خواهیم کرد.
SPOKEN-ENGLISH

 

 

 

صحبت کنید، صحبت کنید، صحبت کنید!

همیشه اعتماد به نفس داشته باشید و در هر زمان ممکن که توانستید با افراد مختلف (هرچه بیشتر بهتر) صحبت کنید! اصلا از اینکه دچار اشتباه می شوید خجالت نکشید! هرچه بیشتر تمرین کنید، اعتماد به نفستان بیشتر و در لغات و تلفظ بهتر خواهید شد. به یاد داشته باشید، صحبت کردن مهارتی همانند یادگیری آلات موسیقی و یا یک ورزش جدید است – تنها راهی که می توانید در آنها خوب شوید، انجام دادن آنها به صورت عملی است.

 

از تکنولوژی استفاده کنید

گوشی های هوشمند ابزارهای قدرتمندی برای یادگیری زبان ها هستند. از آنها برای ضبط کردن صدای خود استفاده کنید، به آن گوش دهید و ببینید انگلیسی شما در مقایسه با افراد دیگر چگونه به نظر می رسد. همچنین لغات جدیدی را که یاد می گیرید در جایی یادداشت کنید.

 

گوش دهید!

به اخبار و آهنگ های انگلیسی گوش دهید و به تلفظ کلمات دقت کنید. همچنین می توانید از این طریق لغات و عبارات جدید را یاد بگیرید. هرچه بیشتر گوش دهید بیشتر یاد می گیرید! سعی کنید از روی آنچه که می شنوید کپی برداری کنید و برای بهبود تلفظ خود، آنها را تمرین کنید و یاد بگیرید چه کلماتی در یک جمله تاکید بیشتری دارند (با فشار ادا می شوند).

 

بلند بخوانید!

روزنامه ها و مجلات را با صدای بلند برای خود بخوانید. همچنین می توانید یک نمایش نامه از یک فیلم یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را پیدا کنید و از روی آن بخوانید و آن را اجرا کنید! این یک روش بسیار عالی برای تمرین تلفظ و طرز بیان است چرا که در این حالت تنها تمرکز شما بر روی صحبت کردن به صورت روان و شیوا است و نیازی نیست نگران ساختارهای گرامری آن باشید.

 

هرروز یک لغت جدید یاد بگیرید

یک کلمه ای را که دوست دارید با آن کار کنید انتخاب کنید و در جملات مختلف به کار ببرید. به تمرین ادامه دهید تا آن لغت را کاملا یاد بگیرید. فراموش نکنید به طور منظم از آن استفاده کنید.

 

فیلم تماشا کنید

فیلم های انگلیسی زبان نگاه کنید و به لغات جدید و تلفظ آن ها توجه کنید. از طرز بیان بازیگر ها تقلید کنید و از انجام آن لذت ببرید.

 

دوستان جدید پیدا کنید

با افراد انگلیسی زبان یا کسانی که در حال یادگیری زبان هستند دوست شوید. در مورد چیزهایی که یاد گرفته اید صحبت کنید و تبادل اطلاعات کنید.

 

فعالیت های سرگرم کننده مربوط به زبان انگلیسی را انجام دهید

کلاس آشپزی به زبان انگلیسی بروید یا به یک باشگاه کتاب خوانی بپیوندید. هرچیزی که از انجام آن لذت می برید را انجام دهید و به زبان انگلیسی در مورد آن ها صحبت کنید. قطعا تجربیات مثبتی از آنها بدست خواهید آورد.

 

بحث و گفتگو داشته باشید!

در مورد موضوعات مورد علاقه خود با دوستان به زبان انگلیسی بحث کنید (مثلا در مورد رویدادهای ورزشی). سعی کنید هرچه قدر می توانید از لغات مختلف استفاده کنید تا منظور خود را برسانید، به بحث های دیگران با دقت گوش بدید تا بتوانید به صورت موثر به آنها پاسخ دهید.

 

از دیکشنری استفاده کنید

دیکشنری های آنلاین معمولا مثال های صوتی دارند، بنابراین می توانید تلفظ خود را به وسیله ی آنها چک کنید. همچنین بسیاری از اپلیکیشن های دیکشنری وجود دارد که می توانید آن ها را روی گوشی خود نصب کنید و در هرجایی که هستید از آنها استفاده کنید. با این وجود سعی کنید زیاد به آنها وابسته نشوید. اول خودتان تلفظ را حدس بزنید و لغت را بخوانید، سپس از طریق دیکشنری چک کنید و ببینید که آیا درست تلفظ کردید یا خیر!

 

 از به روز ترین آموزش های ما در شبکه های اجتماعی بهرمند شویدSubscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
Farhad
Farhad
2 years ago

ممنون از نکات خوبتون، بسیار کاربردی بود👌

در سایت تخصصی ایران مترجم،

ترجمه تخصصی

انواع محتواها نظیر

ترجمه متون تخصصی و مقالات علمی

، ترجمه تخصصی کتاب،

ترجمه مقاله

به صورت تخصصی، ترجمه تخصصی مقاله ISI،

ترجمه مقاله خبری

،

ترجمه زیرنویس فیلم

و فایل صوتی و تصویری، ترجمه تخصصی قراردادها و اسناد تجاری و وب سایت،

ترجمه متون تخصصی دانشگاهی

و دانشجویی از زبان انگلیسی به فارسی، فارسی به انگلیسی و سایر زبانها به صورت تخصصی و با گارانتی کیفیت، ترجمه می شود. وجه تمایز سایت ترجمه ایران مترجم با سایر سرویس ها “پیشتیبانی کامل و 24 ساعته”، “کیفیت بالا” و “قیمت پایین” است. در ایران مترجم تا رضایت از

ترجمه تخصصی محتوا

جلب نشود کار به اتمام نخواهد رسید، همچنین مترجمان می توانند با ثبت نام در ایران مترجم به جمع مترجمان متخصص ایران مترجم پیوسته و به صورت دورکاری درآمد میلیونی داشته باشند
1
0
نظر یا پیشنهادتو رو برامون کامنت کنx