ایران مترجم

هجوم مردم و صف طولانی برای دریافت نان رایگان

بیکاری ، گرسنگی و کمبود مواد غذایی در شهرهای مختلف افغانستان بویژه کابل باعث شده است که همه روزه تعداد زیادی از مردم برای بدست آوردن قرص نانی رایگان در مقابل نانوایی ها صف بکشند.
Bakery-kabul

اخبار جهان

وضعیت افغانستان پس از تصرف کابل توسط طالبان ، مسدود شدن دارایی های افغانستان در خارج و توقف کمک های بین المللی  هر روز وخیم تر می شود. فقر ، بیکاری و گرسنگی در  این کشور  بیداد می کند و بازار فروش اعضای  بدن ، کودکان در ازای دریافت مبلغی برای نجات از گرسنگی در نقاط مختلف این کشور رواج دارد.

تعدادی  از افراد خیر،نیکوکار و مهاجران افغان در برخی کشورها برای کمک به هموطنان خود اقدام به توزیع نان رایگان در نانوایی ها کرده اند ،هر روز صدها نفر در دمای زیر صفر برای دریافت نان رایگان در مقابل این نانوایی ها صف می کشند.

“مهاجره “صبح زود هر روز در هوای زیر صفر به یک نانوایی در شهر کابل می‌رود و انتظار می‌کشد تا نوبت‌اش برسد و نام کمکی دریافت کند.

مهاجره که مادر دو فرزند است، به خبرگزاری فرانسه گفت: «اگر از اینجا نان به دست نیاورم، ما گرسنه می‌خوابیم.»

این مادر افزود: «من حتی در مورد فروش دخترانم فکر کردم، اما از آن دست کشیدم و فقط به خدا پناه بردم.»

 

تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی ،هزاران زن ،کودک و پیرمرد را نشان می دهد که در مقابل یک نانوایی در  “خیرخانه”در شمال کابل برای دریافت چند قرص نان رایگان  صف کشیده اند.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) در گزارشی نوشت افرادی که هنوز هم تصور می کنند که دشمنی با طالبان اخلاقی، انسانی، میهن‌دوستانه و یک رسالت ملی به حساب می‌آید، یا شرایط رقت‌انگیز مردم افغانستان را درک نمی‌کنند و یا در تشدید بحران و تعمیق فاجعه، منافعی دارند که مانند آمریکا حاضر اند برای رسیدن به آن، میلیون‌ها نفر را به طور دسته جمعی، مجازات کنند.

در ادامه این مطلب اضافه شده است برای درک دقیق‌تر واقعیت می توان با قدم زدن در  خیابان های کابل خیل عظیم گدایان و گرسنگانی که تنها آرزویشان تهیه قرصی نان برای نجات از گرسنگی است را مشاهده کرد.

براساس گزارش های منتشر شده حدود ۹۰ درصد از مردم افغانستان زمستان امسال با فقر و گرسنگی مواجه هستند.

 

منبع: تیتر کوتاهاز به روز ترین آموزش های ما در شبکه های اجتماعی بهرمند شویدSubscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
در سایت تخصصی ایران مترجم،

ترجمه تخصصی

انواع محتواها نظیر

ترجمه متون تخصصی و مقالات علمی

، ترجمه تخصصی کتاب،

ترجمه مقاله

به صورت تخصصی، ترجمه تخصصی مقاله ISI،

ترجمه مقاله خبری

،

ترجمه زیرنویس فیلم

و فایل صوتی و تصویری، ترجمه تخصصی قراردادها و اسناد تجاری و وب سایت،

ترجمه متون تخصصی دانشگاهی

و دانشجویی از زبان انگلیسی به فارسی، فارسی به انگلیسی و سایر زبانها به صورت تخصصی و با گارانتی کیفیت، ترجمه می شود. وجه تمایز سایت ترجمه ایران مترجم با سایر سرویس ها “پیشتیبانی کامل و 24 ساعته”، “کیفیت بالا” و “قیمت پایین” است. در ایران مترجم تا رضایت از

ترجمه تخصصی محتوا

جلب نشود کار به اتمام نخواهد رسید، همچنین مترجمان می توانند با ثبت نام در ایران مترجم به جمع مترجمان متخصص ایران مترجم پیوسته و به صورت دورکاری درآمد میلیونی داشته باشند
0
نظر یا پیشنهادتو رو برامون کامنت کنx