ایران مترجم

علائم امیکرون در واکسن زده ها

شباهت علائم بین افراد واکسینه و واکسینه نشده کم است. از دست دادن حس بویایی و چشایی جزء علایمی هستند که در امیکرون خیلی به ندرت دیده می شود اما تب در آن رایج است.
15235956_271

اخبار

بهداشت و سلامت

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، سویه امیکرون این روز ها به سرعت در حال افزایش است و موارد ابتلا روز به روز بیشتر گزارش می‌ شود، زیرا قابلیت انتقال سریع تری نسبت به سویه دلتا دارد و افراد بیشتری را درگیر می کند. پزشکان تاکید کرده اند افرادی که واکسن نزده اند و افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند، هر دو در معرض خطر این سویه هستند اما بیماری در آن ها متفاوت خواهد بود.در حقیقت علائم کرونا در افرادی که واکسن تزریق کرده‌ اند، نسبت به کسانی که واکسن نزده اند، کاملاً با یکدیگر فرق دارد که در این قسمت از بهداشت و سلامت قصد داریم تفاوتش را به شما بگوییم.

 

افراد واکسینه شده علائمی شبیه سرماخوردگی دارند

امیکرون توانایی درگیر کردن افراد واکسینه شده و واکسینه نشده را دارد اما متفاوت عمل می کند. افراد واکسینه شده که به امیکرون مبتلا می شوند، معمولا از مشکلاتی مثل سر درد، بدن درد یا تب شکایت می‌ کنند که شبیه به یک سرماخوردگی نسبتاً شدید است اما مشکلاتی مثل تنگی نفس، سرفه یا علائم شبیه به آنفولانزا فقط در افراد غیر واکسینه شده بعد از ابتلا به امیکرون رخ می دهد.افرادی که سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌ اند، هم ممکن است کمی گلو درد داشته باشند. افرادی که دو دوز واکسن تزریق کرده اند، بعد از ابتلا به امیکرون دچار خستگی و کمی هم سرفه می شوند اما تنگی نفس ندارند.

 

تب در واکسن زده ها کمتر است

شباهت علائم بین افراد واکسینه و واکسینه نشده کم است. از دست دادن حس بویایی و چشایی جزء علایمی هستند که در امیکرون خیلی به ندرت دیده می شود اما تب در آن رایج است؛ اما افراد واکسینه شده خیلی تب را تجربه نمی‌ کنند و همانطور که گفتیم علائم آن ها شبیه به سرماخوردگی است. به طور مثال آبریزش بینی، گرفتگی بینی و گلو درد از علائم آن ها است.

شدت امیکرون در این افراد متفاوت است

بسیاری از پزشکان بزرگترین تفاوت بین افراد واکسینه شده و واکسینه نشده را در ابتلا به امیکرون در نوع علائم نمی‌ دانند بلکه شدت علائم در این افراد متفاوت خواهد بود. افرادی که واکسینه شده‌ اند، علائم با شدت کم تری را تجربه می کنند که مدت زمان آن نیز طولانی تر است.

طبق مطالعات انجام شده در نیویورک، افرادی که واکسن تزریق نکرده اند، احتمالاً 5 روز یا بیشتر علائم را تجربه کنند اما افرادی که واکسن زده اند، علائم شان بین 1 الی 2 روز بیشتر طول نمی کشد و علائم خیلی خفیف خواهد بود.

 

احتمال بستری شدن افراد واکسینه کمتر است

افراد واکسینه نشده به احتمال بیشتری بعد از ابتلا به امیکرون، بستری خواهند شد. همان طور که می‌دانید خطر بستری شدن بعد از ابتلا به امیکرون بسیار کم است اما افرادی که واکسن نزده اند، به احتمال بیشتری نیاز به بستری پیدا می‌ کنند و افراد واکسینه شده به احتمال خیلی بالا هرگز به مرحله بستری نمی رسند.

 

 

منبع: اقتصاد نیوزاز به روز ترین آموزش های ما در شبکه های اجتماعی بهرمند شویدSubscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
در سایت تخصصی ایران مترجم،

ترجمه تخصصی

انواع محتواها نظیر

ترجمه متون تخصصی و مقالات علمی

، ترجمه تخصصی کتاب،

ترجمه مقاله

به صورت تخصصی، ترجمه تخصصی مقاله ISI،

ترجمه مقاله خبری

،

ترجمه زیرنویس فیلم

و فایل صوتی و تصویری، ترجمه تخصصی قراردادها و اسناد تجاری و وب سایت،

ترجمه متون تخصصی دانشگاهی

و دانشجویی از زبان انگلیسی به فارسی، فارسی به انگلیسی و سایر زبانها به صورت تخصصی و با گارانتی کیفیت، ترجمه می شود. وجه تمایز سایت ترجمه ایران مترجم با سایر سرویس ها “پیشتیبانی کامل و 24 ساعته”، “کیفیت بالا” و “قیمت پایین” است. در ایران مترجم تا رضایت از

ترجمه تخصصی محتوا

جلب نشود کار به اتمام نخواهد رسید، همچنین مترجمان می توانند با ثبت نام در ایران مترجم به جمع مترجمان متخصص ایران مترجم پیوسته و به صورت دورکاری درآمد میلیونی داشته باشند
0
نظر یا پیشنهادتو رو برامون کامنت کنx